20240129 183729

Το 1ο ΣΔΕ Λάρισας, συνεχίζοντας τον κύκλο των εκτός σχολείου εκπαιδευτικών του δράσεων για την σχολική χρονιά 2023-2024, πραγματοποίησε την δεύτερη εκπαιδευτική επίσκεψη στην Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη «Κωνσταντίνος Κούμας» της πόλης μας.

Την Δευτέρα 29 Ιανουαρίου 2024 οι εκπαιδευόμενοί μας του Α΄ Επιπέδου, συνοδευόμενοι από τον φιλόλογό μας κ. Χρήστο Καλαντζή, έφθασαν στην Βιβλιοθήκη. Την ομάδα μας υποδέχθηκαν οι κ. Βάγια Γκουντουβά και Ειρήνη Κολλάτου. Η φιλοξενία όπως πάντα άψογη.

Αρχικά λάβαμε πλούσια ενημέρωση για την ιστορία και την τωρινή κατάσταση της Βιβλιοθήκης με την Irene Kollatou. Στη συνέχεια παίξαμε ένα ευχάριστο διαγωνιστικό παιχνίδι ανατροφοδότησης με την Vagia Gountouva.

Ευχαριστούμε θερμά την Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Λάρισας «Κωνσταντίνος Κούμας», ευχαριστούμε θερμά τις κ. Ειρήνη Κολλάτου και Βάγια Γκουντουβά για την ευγενική, πρόσχαρη και τόσο αποτελεσματική ξενάγησή τους .

Ας ευχηθούμε λοιπόν καλό διάβασμα και πολλούς δανεισμούς βιβλίων!!